Vishay CRCW0402121KFKEDC
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 121kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW0402121KFKEDC.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 8 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+72.89%
Resistance
121 kΩ
121 kΩ
121 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
MulticompMCRE000190
Res General Purpose Thick Film 0201 120k Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW0402121KFKEDC fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 0402 121K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
CRCW-C 0402 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 121kOhms 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 121000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 121K, 1%, 0.063W, 0402, Thick Film; Resistance:121Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0402121KFKEDC