Vishay CPF315K000JKB14
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 15000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CPF315K000JKB14.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.40%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
3,020
Authorized Distributors
4
Resistance
15 kΩ
15 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2012-03-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupFMP300JT-73-15K
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 15000ohm, 750V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 15000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 15000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ15K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 15000ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR25J15K
CFR25Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -450ppm/C 15kOhm 0.333W 1/3W
Descriptions
Descriptions de Vishay CPF315K000JKB14 fournies par ses distributeurs.
Conformal through hole resistor 5% 100ppm/C 15kOhm 3W
15K¦¸ ¡À5% 3W ¡À100ppm/¡æ 16.51mm
CPF-3 15K 5% T-1 B14