Vishay CMF5510M000FKEA
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 10000000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CMF5510M000FKEA.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 5 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-71.87%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
16,758
Authorized Distributors
6
Resistance
10 MΩ
10 MΩ
10 MΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10000000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD10M0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 10000000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FBD10M0
Res, 10M, 0.5W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay VR37000001005FA100
Descriptions
Descriptions de Vishay CMF5510M000FKEA fournies par ses distributeurs.
CMF-55 10M Ohms 1% T-1 Metal Film Resistor, Axial, Industrial, Precision
Resistor, metal Film,10Mohms,250Wv,1+/-% Tol,-100,100Ppm-Tc |Vishay CMF5510M000FKEA
Res Metal Film 10M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Epoxy AXL T/R
Axial Axial CMF 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.5W 1/2W 10MOhms ±100ppm/C