Vishay CMF5038K300FHEB
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 38300ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CMF5038K300FHEB.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 5 ans
New Yorker Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.11%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
10,143
Authorized Distributors
5
Resistance
38.3 kΩ
38.3 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 38300ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 38300ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 41200ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 38300ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 39200ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 41.2kOhm 0.6W
Descriptions
Descriptions de Vishay CMF5038K300FHEB fournies par ses distributeurs.
Axial FIXED RESISTOR CMF 0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm 0.25W 1/4W 38.3kOhm ±50ppm/C
RES 38.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
CMF-50 38.3K 1% T-2 EB e3
38.3K¦¸ ¡À1% 250mW ¡À50ppm/¡æ 3.81mm