Vishay CCF0256K0JKR36
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 56000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CCF0256K0JKR36.
Tendance sur 3 mois:
-0.63%
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
12,750
Authorized Distributors
2
Resistance
56 kΩ
56 kΩ
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2004-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 56000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 51000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 56000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity6-1625890-0
Through Hole Resistor, Rox Series, 56 Kohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivityCFR25J56K
Res Carbon Film 56K Ohm 5% 0.33W(1/3W) -450ppm/C to 0ppm/C AXL Ammo
TE ConnectivityROX3SJ56K
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 56kOhm 3W
Descriptions
Descriptions de Vishay CCF0256K0JKR36 fournies par ses distributeurs.
Metal Film Resistors, Industrial Power, Flameproof
CCF-2 56K 5% T-1 R36
56K¦¸ ¡À5% 2W ¡À100ppm/¡æ 10.8mm