Vishay BZX84C68-HE3-18
Zener Diode, 68V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BZX84C68-HE3-18.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 7 ans
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
68 V
68 V
68 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
240 Ω
240 Ω
240 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
Pièces détachées
Small Signal Zener Diode Zener Diode, 51V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 75V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 68V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay BZX84C68-HE3-18 fournies par ses distributeurs.
ZENER DIODE SOT23
Zener Diode Sot235%, 68V, 0.35W |Vishay BZX84C68-HE3-18
.3W 68V 5% SOT23 ZDIODE
ZENER 0.35W 68V 5%