Vishay BZX84C2V4-E3-08
BZX84 Series 2.4 V 50 uA 300 mW Small Signal Zener Diode - SOT-23-3
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BZX84C2V4-E3-08.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Future Electronics
HQonline
Newark
ODG (Origin Data Global)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+54.13%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
Zener Voltage
2.4 V
Tolerance
5 %
Power Dissipation
300 mW
Impedance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 µA
Forward Voltage
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
Pièces détachées
Zener Diode Single 2.7V 5% 100Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.MMBZ5225B-7-F
MMBZ Series 3 V 10 mA 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diode Zener Single 3V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 3V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.MMBZ5221B-7-F
MMBZ5221B Series 2.4 V 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
MMBZ5223B Series 2.7 V 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Descriptions
Descriptions de Vishay BZX84C2V4-E3-08 fournies par ses distributeurs.
DIODE ZENER 2.4V 300MW SOT23-3 / Zener Diode 2.4 V 300 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3
Diode Zener Single 2.4V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 2.4V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
DIODE, ZENER, 2.4V, 0.3W, SOT-23-3; Zener Voltage Vz Typ:2.4V; Power Dissipation Pd:300mW; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3 ;RoHS Compliant: Yes