Vishay BZX84B2V7-E3-08
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 2.7V V(Z), 2%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Production
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
TTIBZX84B2V7-E3-08015KTape & Reel
22h
NewarkBZX84B2V7-E3-08015KTape & Reel
AvnetBZX84B2V7-E3-08015K
3d
TTI AsiaBZX84B2V7-E3-08Contact
11h
TTI EuropeBZX84B2V7-E3-08015KTape & Reel
22h
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BZX84B2V7-E3-08.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Authorized Distributors
6
Zener Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Max Reverse Leakage Current
20 µA
20 µA
Forward Voltage
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Zener Diode Single 2.7V 5% 100Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
BZX84 Series 2.7 V 300 mW ±5% Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 2.4V V(Z), 2%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.MMBZ5223B-7-F
MMBZ5223B Series 2.7 V 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.MMBZ5226B-7-F
Zener Diode Single 3.3V 5% 28Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R / DIODE ZENER 3.3V 350MW SOT23-3
MMBZ5221B Series 2.4 V 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Descriptions
Descriptions de Vishay BZX84B2V7-E3-08 fournies par ses distributeurs.
ZENER DIODE SOT23
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84B2V7-E3-08
Z-DIODE 0,3W 2,7V 2% SOT23