Vishay BZX84B13-HE3-08
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 13V V(Z), 2%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BZX84B13-HE3-08.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 7 ans
ODG (Origin Data Global)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-22.87%
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
13 V
13 V
13 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
250 mW
250 mW
Impedance
30 Ω
30 Ω
30 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
Pièces détachées
DIODE ZENER 12V 300MW SOT23-3 / Zener Diode 12 V 300 mW ±2% Surface Mount SOT-23-3
Diode Zener Single 12V 2% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R Automotive AEC-Q101
Diode Zener Single 12V 2% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
DIODE ZENER 11V 300MW SOT23-3 / Zener Diode 11 V 300 mW ±2% Surface Mount SOT-23-3
NXP SemiconductorsPZM9.1NB2,115
Zener Diode, 9.1V V(Z), 2.1%, 0.3W, Silicon, Unidirectional, TO-236
Descriptions
Descriptions de Vishay BZX84B13-HE3-08 fournies par ses distributeurs.
Zener Diode Single 13V 2% 30Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) ±2% Surface Mount Zener Diode 100nA @ 8V 300mW 13V 30Ohm
Zener Diode Sot232%, 13V, 0.35W |Vishay BZX84B13-HE3-08