Vishay BZX384C18-HE3-08
BZX384 Series 200 mW 18 V 50 nA SMT Small Signal Zener Diode - SOD-323
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BZX384C18-HE3-08.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 8 ans
Future Electronics
HQonline
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-22.64%
Zener Voltage
18 V
18 V
18 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
45 Ω
90 Ω
90 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Introduction Date2013-03-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-10-01
LTD Date2026-04-01
Pièces détachées
BZX384 Series 20 V ±5 % 200 mW Surface Mount Zener Diode - SOD-323
Diode Zener Single 22V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode, 16V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.DDZ9702S-7
DDZ9702S Series 15 V 200 mW Precision Zener Diode Surface Mount - SOD-323
Diodes Inc.DDZ9707S-7
DDZ9707S Series 20 V 200 mW Precision Zener Diode Surface Mount - SOD-323
Diodes Inc.MMSZ5248BS-7-F
Zener Diode, 18V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Descriptions
Descriptions de Vishay BZX384C18-HE3-08 fournies par ses distributeurs.
Zener Diode Single 18V 5% 45Ohm 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode Sod323 |Vishay BZX384C18-HE3-08
200mW 18V SOD-323 Zener Diodes ROHS
Zener Diodes 18 Volt 0.2W 5% AUTO
SOD-323-2 Pre-ordered transistors ROHS
5% 50nA 18V 45¦¸ 200mW SOD-323