Vishay BZM55C7V5-TR3
Zener Diode, single, Two Terminal, 7.5V V(Z), 5.3%, melf-1.9 |Vishay BZM55C7V5-TR3
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BZM55C7V5-TR3.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 7 ans
Datasheet6 pagesIl y a 24 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Tendance sur 3 mois:
-0.28%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Diode Zener Single 7.5V 2% 500mW Automotive 2-Pin MicroMELF T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 8.2V V(Z), 6.1%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 8.2V V(Z), 1.95%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Descriptions
Descriptions de Vishay BZM55C7V5-TR3 fournies par ses distributeurs.
Zener Diode, 7.5V V(Z), 6.04%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
BZM55C7V5-TR3 ZENER DIODE, 7.5V 6% 500 MW SMT 2-PIN MICROMELF