Vishay BZM55B8V2-TR
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 8.2V V(Z), 1.95%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BZM55B8V2-TR.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 7 ans
TME
Tendance sur 3 mois:
+0.09%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 8.2V V(Z), 6.1%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 7.5V 2% 500mW Automotive 2-Pin MicroMELF T/R
Diode Zener Single 7.5V 6% 500mW 2-Pin MicroMELF T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay BZM55B8V2-TR fournies par ses distributeurs.
Zener Diode Single 8.2V 2% 7Ohm 500mW Automotive 2-Pin MicroMELF T/R
Zener Diode; Zener Voltage Nom:8.2V; Power Dissipation:500Mw; Diode Case Style:Micromelf; No. Of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:-; Diode Mounting:Surface Mount; Product Range:Bzm55 Series; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Vishay BZM55B8V2-TR