Vishay BFC247066682
Cap Film 0.0068uF 400V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm Ammo Pack
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BFC247066682.
IHS
Datasheet15 pagesIl y a 3 ans
Farnell
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.39%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1,203
Authorized Distributors
5
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
18.4912 mm
6.5024 mm
Introduction Date2005-11-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cap Film 0.0068uF 400V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0068uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polyester, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0068uF, Through Hole Mount
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.0068uF, 400V DC, 2.5mm(W) x 6.5mm(H) x 7.3mm(L)
Descriptions
Descriptions de Vishay BFC247066682 fournies par ses distributeurs.
VISHAY BFC247066682 Film Capacitor, 6800 pF, 400 V, MKT470 Series,5%, Radial Leaded, PET (Polyester)
CAP, FILM, 6800PF, 5%, 400V, RADIAL; Capacitance:6800pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Voltage Rating:400V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Capacitor Case Style:(Not Applicable); ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 0.0068UF, 400V; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Capacitance:6800pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:400V; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:5mm; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Climatic Category:55/125/56; External Depth:2.5mm; External Length / Height:6.5mm; External Width:7.2mm; Lead Diameter:0.5mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:220V; Voltage Rating VDC:400V