Vishay BFC237066682
Film Capacitor, Polyester, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0068uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BFC237066682.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 3 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.89%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1,203
Authorized Distributors
3
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
18.4912 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2005-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Cap Film 0.0068uF 400V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0068uF, Through Hole Mount
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.0068uF, 400V DC, 2.5mm(W) x 6.5mm(H) x 7.3mm(L)
Cap Film 0.0068uF 400V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5.08mm 105C Automotive Ammo
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0068uF, Through Hole Mount, 3910
Descriptions
Descriptions de Vishay BFC237066682 fournies par ses distributeurs.
Radial FILM CAPACITOR MKT370 220V 6800pF ±5% 0.283Lx0.098W 7.20mmx2.50mm
Radial Metallized Polyester Film Capacitor Potted FILM CAPACITOR
Capacitor Film, 0.0068Uf, 400V, Radial; Dielectric Type:Metallized Pet; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:6800Pf; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(Ac):220V; Voltage(Dc):400V; Capacitor Mounting:Through Hole Rohs Compliant: Yes |Vishay BFC237066682