Vishay BFC238580102
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount, 6920
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BFC238580102.
IHS
Datasheet15 pagesIl y a 10 ans
Introduction Date2009-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupR75UI11004040J
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR747I1100AA00J
Yageo GroupR73TI11004000J
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-HA3C102J4
Cap Film 0.001uF 1600V PP 5%( 17.8 X 5.2 X 13mm) Radial 10mm 105C Ammo
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, -250ppm/Cel TC, 0.001uF, Through Hole Mount, 7122
Descriptions
Descriptions de Vishay BFC238580102 fournies par ses distributeurs.
Cap Film 0.001uF 2000V PP 5% (17.5 X 5 X 11mm) Radial 15mm 110°C Loose in Box
Avnet Japan
CAP FILM 1000PF 5% 2KVDC RADIAL
MKP 0,001 µF ±5 % 2000 Vdc Pitch 15mm
CAPACITOR, MKP, 1NF, 2000V, 5%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:1000pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:2kV; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:15mm; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; External Depth:5mm; External Length / Height:11mm; External Width:18mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:110°C; Operating Temperature Min:-55°C; Series:MKP 385; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V AC:700V; Voltage Rating V DC:2000V