Vishay BFC237012154
Film Capacitor, Polyester, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BFC237012154.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 3 ans
Farnell
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+12.35%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
74,572
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 nF
150 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
6.5024 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2007-02-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Cap Film 0.15uF 63V PET 5%( 7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5.
Cap Film 0.15uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQ-V1H154JL
Cap Film 0.15uF 50V PET 5% (7.3 X 4.4 X 5.5mm) Radial 5mm 105°C Bulk
PanasonicECQ-V1H154JL3
Cap Film 0.15uF 50V PET 5% (7.3 X 4.4 X 5.5mm) Radial 5mm Ammo Pack
Yageo GroupR82DC3150AA60J
Cap Film 0.15uF 63V PET 5% (7.5 X 3.5 X 8.5mm) Radial 5mm 100°C Bulk
Descriptions
Descriptions de Vishay BFC237012154 fournies par ses distributeurs.
Radial FILM CAPACITOR MKT370 40V 0.15muF ±5% 0.283Lx0.098W 7.20mmx2.50mm
Radial Metallized Polyester Film Capacitor Potted FILM CAPACITOR
MKT370 Series 63 V 0.15 uF ±5% LS=5 mm Metallized Polyester Film Capacitor
CAPACITOR POLY FILM 0.15UF, 63V, RADIAL; Capacitor Dielectric Type:Polyester; Capacitance:0.15µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:63V; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:5.08mm
CAPACITOR POLYESTER 0.15UF, 63V, RADIAL; Capacitor Dielectric Type:Polyester; Capacitance:0.15µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:63VDC; Series:MKT370; Capacitor Case Style:Radial; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes