Vishay BAS40-00-HE3-08
Diode Small Signal Schottky 40V 0.2A 3-Pin SOT-23 T/R Automotive AEC-Q101
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BAS40-00-HE3-08.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 8 ans
ODG (Origin Data Global)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+87.26%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
TO-236-3
SOT-23
SOT-23
Forward Voltage
380 mV
380 mV
380 mV
Reverse Voltage (DC)
Forward Current
200 mA
200 mA
200 mA
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
5 ns
5 ns
Capacitance
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.70
Introduction Date2013-03-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 0.2A, 40V V(RRM), Silicon
Diodes Inc.BAV199
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 0.2A, 70V V(RRM), Silicon
Diodes Inc.BAV170
Diode Switching 85V 0.215A Automotive 3-Pin SOT-23
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 0.2A, 250V V(RRM), Silicon, TO-236
Descriptions
Descriptions de Vishay BAS40-00-HE3-08 fournies par ses distributeurs.
BAS40 Series 40 V 200 mA Surface Mount Schottky Diode - SOT-23-3
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 0.2A, 40V V(RRM), Silicon