Vishay ALSR0518R00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 18ohm, 9.4868V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay ALSR0518R00JE12.
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Stock
401
Authorized Distributors
3
Resistance
18 Ω
18 Ω
18 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2012-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Ohmite25J18RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 18ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite25J18R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 18ohm, 330V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite23J18RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 18ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 18ohm, 7.3485V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 18ohm, 4.2426V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay ALSR0518R00JE12 fournies par ses distributeurs.
Res Wirewound 18 Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
ALSR05 18 5% E12 e3