Vishay ALSR05150R0JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 150ohm, 27.3861V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay ALSR05150R0JE12.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.06%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
38,862
Authorized Distributors
6
Resistance
150 Ω
150 Ω
150 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ohmite25J150E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 150ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite25J150
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 150ohm, 330V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite23J150E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 150ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
ALSR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 150Ohm 3W
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 150ohm, 19.365V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor, Wirewound; 150 Ohms; 10 W @ degC; 5%; Axial Leaded; 30 ppm/ degC
Descriptions
Descriptions de Vishay ALSR05150R0JE12 fournies par ses distributeurs.
Axial FIXED RESISTOR ALSR 0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm 5W 150Ohm ±30ppm/C
Res Wirewound 150 Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
150¦¸ ¡À5% 5W ¡À30ppm/¡æ 22.23mm