Vishay 70HFL100S05
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 1000V V(RRM), Silicon, DO-203AB
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay 70HFL100S05.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date1984-09-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
FAST DIODE, 70A, 800V, DO-203AB; Diode Type:Fast Recovery; Diode Configuration:S
FAST DIODE, 70A, 400V, DO-203AB; Diode Type:Fast Recovery; Diode Configuration:S
FAST DIODE, 70A, 1KV, DO-203AB; Diode Type:Fast Recovery; Diode Configuration:Si
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 1200V V(RRM), Silicon, DO-203AB
Descriptions
Descriptions de Vishay 70HFL100S05 fournies par ses distributeurs.
DIODE, FAST RECOVERY; 70 A @ 75 DEGC; 1000; 0.1 MA @ 25 DEGC; 150 NS; 0.36 K/W
VS-70HFL Series 1000 V 70 A 150 ns Fast Recovery Diode - DO-203AB
Diode Switching 1KV 70A 2-Pin DO-5