Vishay 150D226X9015B2BE3
22UF Tht Solid MNO2 Tantalum Electrolytic Capacitor, 10 V DC +/-10%, 150D Series
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay 150D226X9015B2BE3.
IHS
Datasheet16 pagesIl y a 3 ans
Future Electronics
_legacy Avnet
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+209%
Stock
1,838
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Voltage Rating (DC)
15 V
15 V
15 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2 Ω
2 Ω
Leakage Current
3 µA
2 µA
2 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-05-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupT110B226K015AT
Cap Tant Solid 22uF 15V 10%( 4.7 X 12.04mm) Axial 2 Ohm 125C Bulk
Yageo GroupT110B226K015AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Yageo GroupM39003/01-2511
Cap Tant Solid 22uF 15V 10%( 4.7 X 12.04mm) Axial (0.1%FR) 2 Ohm 125C Bulk
150D Series 22 uF 15 V ±20% Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
Solid Tantalum Capacitor Axial Leaded Rohs Compliant: No |Vishay 150D226X0015B2T
Cap Tant Solid 22uF 15V 20% (4.7 X 12.04mm) Axial 125°C Ammo Pack
Descriptions
Descriptions de Vishay 150D226X9015B2BE3 fournies par ses distributeurs.
Tantalum Capacitor, 22 uF, 15 V, ± 10%, -55 °C, 125 °C, Axial Leaded
22¦ÌF 1000h@ 125¡ãC ¡À10% 15V ,D4.7xL12mm 12.04mm