Vishay 109D107X9060F2
109D Series 100 uF ±10 % 60 V Axial Through Hole Wet Tantalum Capacitor
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay 109D107X9060F2.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 4 ans
Datasheet6 pagesIl y a 14 ans
Newark
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,706
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Metal
Voltage Rating (DC)
60 V
60 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5 Ω
2.5 Ω
Leakage Current
4 µA
4 µA
Dissipation Factor
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date1999-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
135D Series 100 uF ±10 % 60V Axial Through Hole Wet Tantalum Capacitor
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (wet), 60V, 10% +Tol, 10% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Tantalum Capacitor, 110 uF, 75 V, ± 10%, -55 °C, 125 °C, Axial Leaded
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (wet), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT110D107K020AT
Cap Tant Solid 100uF 20V 10% (8.92 X 19.96mm) Axial 0.6 Ohm 125C Bulk
173D Series 100 uF ±10 % 20 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
Descriptions
Descriptions de Vishay 109D107X9060F2 fournies par ses distributeurs.
Cap Tant Wet 100uF 60V 10% (7.92 X 20.22mm) Axial Plastic Tray
Tantalum Capacitor; Capacitor Type:Wet; Capacitance:100µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Series:109D; Voltage Rating:60V; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Termination Type:Axial Leaded; ESR:2.5ohm; Leaded Process Compatible:No ;RoHS Compliant: No