Vishay WSL2010R0180FTB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.018ohm, 0.0949V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WSL2010R0180FTB.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 2 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1,494
Authorized Distributors
2
Resistance
18 mΩ
18 mΩ
18 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.018ohm, 0.1162V, 1% +/-Tol, 1500ppm/Cel, Surface Mount, 2010
TE Connectivity / AMP2-2176157-0
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.018 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJ-B1CJR018U
Res Thick Film 2010 0.018 Ohm 5% 1W ±350ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE ConnectivityTLM2HER018JTE
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.75W, 0.018ohm, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Descriptions
Descriptions de Vishay WSL2010R0180FTB fournies par ses distributeurs.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5W,0.018 OHM,1% TOL, POWER METAL STRIP
RES 0.018 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .018 1% R79