Vicor V300B48T250BG
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 250W, Hybrid
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vicor V300B48T250BG.
IHS
Datasheet14 pagesIl y a 4 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+200%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
3,725
Authorized Distributors
1
Case/Package
Number of Pins
9
Number of Outputs
1
Min Input Voltage
180 V
180 V
Max Input Voltage
375 V
375 V
Output Voltage
48 V
48 V
Output Current
5.21 A
5.21 A
Output Power
250 W
250 W
Isolation Voltage
3000 Vrms
3000 Vrms
Efficiency
89 %
89 %
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-09-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Module DC-DC Single-Out 48V 10.42A 500W Screw Mount/Through Hole 9-Pin Full Brick
Module DC-DC Single-Out 48V 1.04A 50W Screw Mount/Through Hole 9-Pin Full Brick
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 50W, Hybrid
TDK-LambdaPH50A280-48
DC-DC Converters, Power module type (with baseplate), Output: 52.8W, 48V, Isolated type
TDK-LambdaPH600S280-48
Module DC-DC 1-OUT 48V 12.5A 600W 10-Pin
TDK-LambdaPH150A280-48
DC-DC Converters, Power module type (with baseplate), Output: 153.6W, 48V, Isolated type
Descriptions
Descriptions de Vicor V300B48T250BG fournies par ses distributeurs.
Module DC-DC 1-OUT 48V 5.21A 250W 9-Pin Half-Brick
DC DC CONVERTER 48V 250W
TRIMMER 20K OHM 0.25W J LEAD TOP