United Chemi-Con EMVA160ADA221MF80G
Cap Aluminum Lytic 220uF 16V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 130mA 2000h 85°C Cardboard T/R
Obsolete
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 10 ans
Datasheet2 pagesIl y a 15 ans
element14 APAC
Electro Sonic
Newark
element14
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,319
Authorized Distributors
1
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2826
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
130 mA
162 mA
162 mA
Height - Seated (Max)
7.6962 mm
8.001 mm
8.001 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2023-03-31
Pièces détachées
PanasonicEEE-1CA221XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE1CA221XAP
Cornell DubilierAVE227M16X16T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AVE 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEEFKC221XAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor, 220UF,; 220UF, 16V, 20%, SMD; AE Capacitor Case:Radial Can
Descriptions
Descriptions de United Chemi-Con EMVA160ADA221MF80G fournies par ses distributeurs.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 220UF 16V 20%, SMD
220uF 16V 130mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2626
CAPACITOR ALUM ELECT 220UF 16V SMD; Capacitor Application:High CV; Capacitance:220µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:16V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:7.7mm; Diameter:6.3mm; Capacitor Mounting:SMD
Aluminum Electrolytic Capacitor 220Uf 16V 20%, Smd; Rango De Producto:Serie Mva; Capacidad:220Μf; Tensión Nominal:16V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:6.3Mm; Resistencia Esr:-; Altura:7.7Mm; Body Height:7.7Mm |Chemi-Con EMVA160ADA221MF80G