United Chemi-Con EKXG451ELL101MM40S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Electro Sonic
Future Electronics
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.77%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Stock
72,838
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
10000 hours
2000 hours
Ripple Current
800 mA
200 mA
200 mA
Height - Seated (Max)
40.005 mm
41.5036 mm
41.5036 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
Pièces détachées
NichiconUCY2G101MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 400V 100muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKXG401ELL101MMN3S
Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 765mA 10000h 105°C Bulk
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 100muF 450V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
NichiconUCP2W101MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCP 450V 100muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Cap Aluminum Lytic 100uF 450V 20% (14.5 X 50mm) Radial 7.5mm 750mA 10000h 105C Bulk
Descriptions
Descriptions de United Chemi-Con EKXG451ELL101MM40S fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 100uF 450V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 800mA 10000h 105°C Bulk
KXG Series 100 uF 450 V ±20% Through Hole Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
100uF 450V ±20% 1.8A@100kHz Plugin,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
MINIATURE ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
100¦ÌF 450V ¡À20% 7.5mm 10000h@ 105¡ãC 1.8A@ 100kHz,800mA@ 120Hz ,D18xL40mm 18mm*40mm*40mm