United Chemi-Con EKXG401EC3330ML20S
Cap Aluminum 33uF 400V 20% (16 X 20mm) Radial 3.5mm 360mA 10000h 105°C Bulk
Obsolete
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 5 ans
Datasheet2 pagesIl y a 11 ans
Electro Sonic
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
360 mA
450 mA
450 mA
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
21.4884 mm
21.4884 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2010-06-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2022-10-31
Pièces détachées
United Chemi-ConEKXJ451ELL330ML20S
Cap Aluminum Lytic 33uF 450V 20%( 16 X 20mm) Radial 7.5mm 385mA 10000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKXJ421ELL330ML20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 33muF 450V
United Chemi-ConEKXG401ELL330ML20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
NichiconUCS2W330MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCS 450V 33muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUCY2V330MHD
33uF 350V ±20% Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descriptions
Descriptions de United Chemi-Con EKXG401EC3330ML20S fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Bulk/Capacitor, Aluminum, 400 V, Cap.33 , Dia.16 , Leng.20 Rohs Compliant: Yes |Chemi-Con EKXG401EC3330ML20S
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL TH