United Chemi-Con EKXG201ELL680MK20S
Cap Aluminum Lytic 68uF 200V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 470mA 10000h 105°C Bulk
Datasheet2 pagesIl y a 11 ans
Farnell
Electro Sonic
Newark
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-20.95%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Stock
22,185
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
470 mA
650 mA
650 mA
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.4884 mm
21.4884 mm
Pièces détachées
United Chemi-ConEKXG251ELL680ML20S
Cap Aluminum Lytic 68uF 250V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 520mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXJ251ELL680MU20S
Cap Aluminum Lytic 68uF 250V 20%( 14.5 X 20mm) Radial 7.5mm 505mA 10000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKXJ221ELL680MK20S
Cap Aluminum Lytic 68uF 220V 20%( 12.5 X 20mm) Radial 5mm 475mA 10000h 105C Automotive Bulk
PanasonicEEU-ED2C680
Cap Aluminum 68uF 160V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 950mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-EE2E680S
Cap Aluminum 68uF 250V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 1400mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEUEE2D680
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EE 200V 68muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Descriptions
Descriptions de United Chemi-Con EKXG201ELL680MK20S fournies par ses distributeurs.
68uF 200V ±20% Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
KXG Series 68 uF 200 V 20 % Surface Mount Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL / 68 µF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
CAPACITOR ALUM ELEC, 68UF, 200V; Capacitance:68µF; Voltage Rating:200V; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Size:12.5 x 20 mm; Working Voltage, DC:200V
Aluminum Electrolytic Capacitor, 68Uf, 200V; Rango De Producto:Serie Kxg; Capacidad:68Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:200V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Chemi-Con EKXG201ELL680MK20S