United Chemi-Con EKXG201ELL330MJ20S
Cap Aluminum Lytic 33uF 200V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 260mA 8000h 105°C Bulk
Datasheet2 pagesIl y a 11 ans
Farnell
element14 APAC
Tendance sur 3 mois:
-27.35%
Stock
4,178
Authorized Distributors
5
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
8000 hours
1000 hours
Ripple Current
260 mA
140 mA
140 mA
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2022-10-31
Pièces détachées
United Chemi-ConEKXG161ELL330MJ20S
Cap Aluminum Lytic 33uF 160V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 250mA 8000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-EE2D330
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EE 200V 33muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEUED2C330
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ED 160V 33muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-ED2D330
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ED 200V 33muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUVR2E330MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 250V 33muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR BXC 160V 33muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descriptions
Descriptions de United Chemi-Con EKXG201ELL330MJ20S fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 33UF, 2; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 33UF, 200V; Capacitance:33µF; Voltage(DC):200V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:8000 hours @ 105°
Aluminum Electrolytic Capacitor, 33Uf, 200V; Rango De Producto:Serie Kxg; Capacidad:33Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:200V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Tipo De Empaquetado:Individual |Chemi-Con EKXG201ELL330MJ20S