United Chemi-Con APSC6R3ELL561MH08S
Cap Aluminum Polymer 560uF 6.3VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.008 Ohm 5700mA 15000h 105C Bulk
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Datasheet2 pagesIl y a 15 ans
United Chemi-Con
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.06%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
6,908
Authorized Distributors
6
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
8 mΩ
8 mΩ
8 mΩ
Life (Hours)
15000 hours
2000 hours
Ripple Current
5.7 A
5.7 A
5.7 A
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
8.001 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2007-12-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cap Aluminum Polymer 560uF 6.3VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.008 Ohm 5700mA 2000h 105C T/R
Cap Aluminum Polymer 560uF 6.3VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.008 Ohm 5700mA 5000h 105C T/R
United Chemi-ConAPSC4R0ELL561MH08S
Cap Aluminum Lytic 560uF 4V 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 6100mA 2000h 105°C Bulk
Cap Aluminum Polymer 560uF 4VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.006 Ohm 6100mA 2000h 105C T/R
United Chemi-ConAPSE6R3ELL561MF08S
Cap Aluminum Polymer 560uF 6.3VDC 20% (6.3 X 8mm) Radial 2.5mm 0.008 Ohm 4700mA 20000h 105C Bulk
United Chemi-ConAPSC2R5ELL561MH08S
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 6100mA 15000h 105C Bulk
Descriptions
Descriptions de United Chemi-Con APSC6R3ELL561MH08S fournies par ses distributeurs.
Bulk / Capacitor, Aluminum, 6.3 V, Cap.560 , Dia.8 , Leng.8
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
Super low ESR and high ripple current capability by using conductive polymer.
United Chemi-Con
6.3V 560uF Polymer ±20% 8mΩ 5.7A@100kHz Plugin,D8xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS