Texas Instruments TPS3803G15DCKR
Processor Supervisor 1.4V/Adj 1 Active Low/Open Drain 5-Pin SC-70 T/R
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagesIl y a 1 an
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Technical Drawing4 pagesIl y a 2 ans
Technical Drawing4 pagesIl y a 3 ans
Datasheet18 pagesIl y a 11 ans
Datasheet17 pagesIl y a 14 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 19 ans
Datasheet28 pagesIl y a 26 ans
Mouser
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-8.96%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
SC
SC
Number of Pins
5
Number of Voltages Monitored
1
Reset
Active Low
Active Low
Reset Timeout
5 µs
5 µs
Undervoltage Threshold
1.4 V
1.379 V
Overvoltage Threshold
1.421 V
Watchdog Timer
No
No
Min Supply Voltage
1.3 V
1.3 V
Max Supply Voltage
6 V
6 V
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Texas Instruments2T03G15QDCKRG4Q
Processor Supervisor 1 Active Low/Open Drain 5-Pin SC-70 T/R Automotive AEC-Q100
Texas InstrumentsTPS3803-01DCKR
Processor Supervisor Adj 1 Active Low/Open Drain Automotive 5-Pin SC-70 T/R
Texas InstrumentsTPS3803-01DCKRG4
Low-power voltage detector 5-SC70 -40 to 85
Voltage Supervisor/Reset IC, Fixed, 1 Channel, +2.63,2.63V, PDSO5
Voltage Supervisor with Manual Reset and Watchdog
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments TPS3803G15DCKR fournies par ses distributeurs.
ROHS3Compliant Cut Tape (CT) TPS3803G15 Simple Reset/Power-On Reset supervisor 1.5V 2mm 5mus Typical Propagation Delay 321mW
Voltage Detector / Microprocessor Supervisor IC; Threshold Voltage, Vtrip:1.4V; Supply Current:4µA; Reset Type:Active-Low; Supply Voltage Min:1.3V; Package/Case:5-SOT; No. of Pins:5; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C ;RoHS Compliant: Yes