Texas Instruments TPS3126E15DBVT
Open-drain, supply voltage supervisor with manual reset 5-SOT-23 -40 to 85
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagesIl y a 2 ans
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Technical Drawing4 pagesIl y a 3 ans
Technical Drawing4 pagesIl y a 4 ans
Technical Drawing5 pagesIl y a 8 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 11 ans
Farnell
element14 APAC
Mouser
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-60.33%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Number of Pins
5
Number of Voltages Monitored
1
Reset
Active Low
Active Low
Reset Timeout
100 ms
100 ms
Undervoltage Threshold
1.43 V
1.43 V
Overvoltage Threshold
1.48 V
1.48 V
Watchdog Timer
No
No
Min Supply Voltage
750 mV
750 mV
Max Supply Voltage
3.3 V
3.3 V
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Texas InstrumentsTPS3123G15DBVR
Processor Supervisor 1.4V 0.85V to 3.3V 5-Pin SOT-23 T/R
Texas InstrumentsTPS3128E12DBVT
Texas InstrumentsTPS3123J18DBVT
Analog DevicesMAX6457UKD3A+T
Volt Supervisor Monitor 4V to 28V 5-Pin SOT-23 T/R
Analog DevicesMAX6756UKWD3+T
Single-/Dual-Voltage Window Detectors Monitor Under-/Overvoltage Down to 0.4V
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments TPS3126E15DBVT fournies par ses distributeurs.
Processor Supervisor 1.43V 1 Active High/Active Low/Open Drain 5-Pin SOT-23 T/R
Processor Supervisor 1.43V 0.85V to 3.3V 5-Pin SOT-23 T/R
ROHS3Compliant Cut Tape (CT) TPS3126E15 MANUAL RESET INPUT; POWER-ON RESET GENERATOR supervisor 1.5V 2.9mm 100ms Minimum 437mW