Texas Instruments TMS32C6713BGDPA200
C67x floating-point DSP- up to 300MHz, McBSP, 16-Bit EMIFA 272-BGA -40 to 105
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Datasheet154 pagesIl y a 11 ans
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet154 pagesIl y a 14 ans
Datasheet154 pagesIl y a 15 ans
Datasheet153 pagesIl y a 18 ans
Datasheet27 pagesIl y a 20 ans
Datasheet66 pagesIl y a 21 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 23 ans
HQonline
element14 APAC
SHENGYU ELECTRONICS
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+186%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
BGA
BGA
Number of Pins
272
Data Bus Width
32 b
32 b
Interface
I2C, McASP
I2C, McASP
Memory Type
RAM, SDRAM, SRAM
RAM, SDRAM, SRAM
Memory Size
8 kB
8 kB
RAM Size
256 kB
192 kB
Max Frequency
200 MHz
200 MHz
Min Supply Voltage
1.14 V
1.14 V
Max Supply Voltage
1.32 V
3.47 V
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Texas InstrumentsTMS320C6713BZDP225
C67x floating-point DSP- up to 300MHz, McBSP, 16-Bit EMIFA 272-BGA 0 to 90
Texas InstrumentsTMS320C6713BGDP225
Texas InstrumentsTMS320C6713BGDP300
Analog DevicesADSP-BF607BBCZ-5
DSP Fixed-Point 16-Bit/32-Bit 500MHz 349-Pin CSP-BGA Tray
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments TMS32C6713BGDPA200 fournies par ses distributeurs.
Digital Signal Processing Floating Point 32-Bit 200MHz 1600MIPS 272-Pin BGA
Host Interface I2C McASP McBSP 272-BBGA RAM SDRAM SRAM ACTIVE (Last Updated: 6days ago) digital signal processor 1.20V 3.141609g 200MHz 256kB
DSP, 32BIT, 200MHZ, BGA-272; Type de DSP: Point flottant; Nombre de bits: 32 bits; Fréquence: 200MHz; Taille mémoire, FLASH: -; Type de boîtier DSP: BGA; Nombre de broches: 272Broche(s); Nombre d'E/S: 16E/S; Nombre de MIPS: -; T
DSP, 32BIT, 200MHZ, BGA-272; DSP Type:Floating Point; No. of Bits:32bit; Frequency:200MHz; Flash Memory Size:-; DSP Case Style:BGA; No. of Pins:272Pins; No. of I/O's:16I/O's; No. of MIPS:-; Embedded Interface Type:I2C, SPI; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:105°C; Core Supply Voltage Min:1.14V; Core Supply Voltage Max:1.32V; Product Range:TMS320C67x Series; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)