Texas Instruments TMS320VC33PGEA120
3.3V Serial Port 32bit TMS320 136KB EXTERNAL 1.71V, 3V 1.8V, 3.3V 60MHz LQFP-144 1.6mm
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet57 pagesIl y a 18 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 26 ans
Datasheet184 pagesIl y a 27 ans
Upverter
HQonline
Newark
SHENGYU ELECTRONICS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+9.62%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
LQFP
LQFP
Number of Pins
144
Data Bus Width
32 b
32 b
Interface
Serial
Serial
Memory Type
Memory Size
RAM Size
128 kB
136 kB
136 kB
Max Frequency
120 MHz
150 MHz
150 MHz
Min Supply Voltage
1.71 V
1.71 V
1.71 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
3.6 V
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Texas InstrumentsSM320VC33PGEA120EP
Enhanced product C33 floating-point DSP 144-LQFP -40 to 100
Analog DevicesADSP-21261SKSTZ150
Digital Signal Processor, 32-Bit Size, 48-Ext Bit, 40MHz, CMOS, PBGA225
Analog DevicesADSP-21488KSWZ-3B
Digital Signal Processor, 32-Bit Size, 32-Ext Bit, 55.55MHz, CMOS, PBGA256
Analog DevicesADSP-21488BSWZ-4B
Digital Signal Processor, 32-Bit Size, 32-Ext Bit, 55.56MHz, CMOS, PBGA256
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments TMS320VC33PGEA120 fournies par ses distributeurs.
DSP Floating-Point 32bit 120MHz 60MIPS 144-Pin LQFP Tray