Texas Instruments TLV2217-33KVURG3
500-mA, 12-V, low-dropout voltage regulator 3-TO-252 0 to 125
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet16 pagesIl y a 11 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 9 ans
Datasheet15 pagesIl y a 15 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 17 ans
Datasheet15 pagesIl y a 18 ans
Datasheet10 pagesIl y a 26 ans
Upverter
Newark
Augswan
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.69%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Min Input Voltage
3 V
3 V
3 V
Max Input Voltage
12 V
12 V
12 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Output Current
500 mA
500 mA
500 mA
Dropout Voltage
500 mV
500 mV
500 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Ressources d’ingénierie
Voir les kits d'évaluation et les conceptions de référence pour Texas Instruments TLV2217-33KVURG3.
Pièces détachées
STMicroelectronicsLF33ABDT-TR
LFXX Series 500 mA 3.3 V Fixed VLDO Voltage Regulator with Inhibit - TO-252
STMicroelectronicsLF80ABDT-TR
LFXX Series 500 mA 8 V Fixed VLDO Voltage Regulator with Inhibit - TO-252
STMicroelectronicsLF25ABDT-TR
LFXX Series 500 mA 2.5 V Fixed VLDO Voltage Regulator with Inhibit - TO-252
Texas InstrumentsLP38691DT-2.5/NOPB
500-mA, 10-V, low-dropout voltage regulator 3-TO-252 -40 to 125
Texas InstrumentsLP38691DTX-2.5/NOPB
Texas InstrumentsLP38691DT-2.5
500mA Low Dropout CMOS Linear Regulators Stable with Ceramic Output Capacitors 3-TO-252 -40 to 125
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments TLV2217-33KVURG3 fournies par ses distributeurs.
LOW-DROPOUT FIXED-VOLTAGE REGULATOES | IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO252-3
LDO Regulator Pos 3.3V 0.5A 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
IC, LDO VOLT REG, 3.3V, 0.5A, PFM-3, FULL REEL
62dB(120Hz) 290¦ÌA Fixed 500mA 1 3.3V 3V 3.3V 12V 500mV@ 500mA 30mV 15mV TO-252-3 , 6.6mm*6.1mm*2.3mm
IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO252-3
Low voltage differential Regulator (LDO)
TLV2217 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Over Voltage voltage regulator linear 500mV 2.52mm 500mA 0C~125C