Texas Instruments TLV1117LV12DCYT
75dB(120Hz) 100¦ÌA Fixed 1A 1 1.2V 2V 1.2V 5.5V 1.3V@ 800mA 35mV 5mV SOT-223-4 , 1.8mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Datasheet24 pagesIl y a 11 ans
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet19 pagesIl y a 13 ans
Datasheet19 pagesIl y a 14 ans
Datasheet20 pagesIl y a 14 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 23 ans
Augswan
LCSC
TME
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.89%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Min Input Voltage
2 V
2 V
Max Input Voltage
5.5 V
5.5 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
1.2 V
1.2 V
Output Current
1 A
1 A
Dropout Voltage
570 mV
570 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 4 days ago)
Pièces détachées
Texas InstrumentsTLV117125DCYT
65dB(100Hz) 100¦ÌA Fixed 1A 1 2.5V 2V 2.5V 5.5V 800mV@ 1A 35mV 5mV SOT-223-4 , 1.7mm
Texas InstrumentsTLV117112DCYT
65dB(100Hz) 100¦ÌA Fixed 1A 1 1.2V 2V 1.2V 5.5V 800mV@ 1A 35mV 5mV SOT-223-4 , 1.7mm
65dB(100Hz) 100¦ÌA Fixed 1A 1 1.8V 2V 1.8V 5.5V 800mV@ 1A 35mV 5mV SOT-223-4 , 1.7mm
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 1.2V Dropout, BIPolar, PDSO4
STMicroelectronicsLD1117STR
IC REG LDO ADJ 0.8A SOT223 / LDO Regulator Pos 1.25V to 15V 1.3A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
STMicroelectronicsLD1117S12TR
LD1117 Series 1300 mA 1.2 V Fixed Output Positive Voltage LDO Regulator- SOT-223
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments TLV1117LV12DCYT fournies par ses distributeurs.
1-A, low-dropout voltage regulator 4-SOT-223 -40 to 125
LDO Regulator Pos 1.2V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
TLV1117 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 570mV 1.8mm 1A 1.59W
IC REG LINEAR 1.2V 1A SOT-223-4