Texas Instruments SN74LVCH16541ADL
20¦ÌA 16 16 2 8 1.65V 3.6V 24mA Buffer, Non-Inverting 24mA SSOP-48 15.88mm*7.49mm*2.59mm
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing2 pagesIl y a 12 ans
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet13 pagesIl y a 16 ans
Datasheet13 pagesIl y a 18 ans
Sierra IC
SHENGYU ELECTRONICS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Authorized Distributors
4
Case/Package
SSOP
SSOP
Number of Pins
48
Logic Function
Buffer, Inverting
D-Type, Flip-Flop
D-Type, Flip-Flop
Number of Elements
2
Number of Bits per Element
8
Low Level Output Current
24 mA
24 mA
24 mA
High Level Output Current
Propagation Delay
4.2 ns
7 ns
7 ns
Min Supply Voltage
1.65 V
1.2 V
1.2 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
3.6 V
Pièces détachées
Texas InstrumentsSN74LVC16244ADLR
Buffer/Line Driver 16-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 48-Pin SSOP T/R
Texas InstrumentsSN74LVC16244ADLG4
16-Bit Buffer/Driver With 3-State Outputs 48-SSOP -40 to 125
Texas InstrumentsSN74ALVC16244ADL
40¦ÌA 16 16 4 4 1.65V 3.6V 24mA Buffer,Non-Inverting 24mA SSOP-48 15.88mm*7.49mm*2.59mm
Buffer / Line Driver, Non Inverting, 74LVC16244, 4 Element, 1.2 V to 3.6 V, 48 Pins, SSOP
Buffer / Line Driver, Non Inverting, 74LVCH16244, 4 Element, 1.2 V to 3.6 V, 48 Pins, SSOP
74LVC Series 3.6 V 3-State 16-Bit Buffer/Line Driver Surface Mount - SSOP-48
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments SN74LVCH16541ADL fournies par ses distributeurs.
Buffer/Line Driver 16-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 48-Pin SSOP Tube
16-ch, 1.65-V to 3.6-V buffers with bus-hold and 3-state outputs 48-SSOP -40 to 85
Buffer Logic IC; Logic Family:LVC; Supply Voltage Min:3.6V; Supply Voltage Max:2V; Package/Case:48-SSOP; No. of Pins:48; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Input Type:TTL/CMOS; Leaded Process Compatible:Yes ;RoHS Compliant: Yes
LOGIC, BUFF/DVR TRI-ST 16BIT, 48SSOP; Logic Device Type:Buffer, Non Inverting; Supply Voltage Range:1.65V to 3.6V; Logic Case Style:SSOP; No. of Pins:48; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; SVHC:No SVHC (18-Jun-2010); Package / Case:SSOP; Logic IC Base Number:7416541; Logic IC Family:LVCH; Logic IC Function:16-Bit Buffer / Driver with 3-State Outputs; Supply Voltage Max:3.6V; Supply Voltage Min:1.65V; Termination Type:SMD