Texas Instruments SN74LVC1G3208DCKR
Single 3-Input Positive OR-AND Gate 6-SC70 -40 to 125
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagesIl y a 1 an
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet19 pagesIl y a 12 ans
Datasheet15 pagesIl y a 18 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 19 ans
Newark
SHENGYU ELECTRONICS
LCSC
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+709%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
SC
SC
Number of Pins
6
Logic Function
AND, OR
AND, OR
Number of Circuits
1
Number of Inputs
3
Propagation Delay
5.9 ns
5.9 ns
Low Level Output Current
32 mA
32 mA
High Level Output Current
Min Supply Voltage
1.65 V
1.65 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
10 µA
10 µA
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Texas Instruments74LVC1G386DCKRG4
Single 3-input, 1.65-V to 5.5-V XOR (exclusive OR) gate 6-SC70 -40 to 125
Texas InstrumentsCLVC1G3208IDCKRQ1
Automotive Catalog Single 3-Input Positive OR-AND Gate 6-SC70 -40 to 85
Texas Instruments74LVC1G332DCKRE4
1-ch, 3-input 1.65-V to 5.5-V 32-mA drive strength OR gate 6-SC70 -40 to 125
TINYLOGIC UHS 3-INPUT AND GATE AND Gate, LVC/LCX/Z Series, 1-Func, 3-Input, CMOS, PDSO6
OR XOR 7SZ386 EAR99 7SZ logic gate circuit 6.5ns @ 5V 50pF 900mum 32mA 32mA 5.5V
Lead Free OR Gate Surface Mount ROHS3Compliant OR Gate Inverter IC 50pF -40C~85C 5.5V 32mA 32mA
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments SN74LVC1G3208DCKR fournies par ses distributeurs.
5.9ns 1 3 1 1 1.65V 5.5V 32mA AND,OR Gate LVC 32mA SC-70-6 , 2mm*1.25mm*900¦Ìm
Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) LVC/LCX/Z ACTIVE (Last Updated: 3days ago) 74LVC multi inverter 2.494758mg 5.9ns 1.8V 32mA 32mA
AND/OR GATE, SINGLE, 3 I/P, SC70-6; Famille Logique/ Numéro de base: 74LVC1G3208; Type de logique: ET / OU; Courant, sortie: -; Nombre d'entrées: 3; Tension, alimentation min.: 1.65V; Tension, alimentation max..: 5.5V; Type de