Texas Instruments PTV12010LAD
0.8 to 1.8-V 8-A, 12-V Input Non-Isolated Wide-Adjust SIP Module 8-SIP MODULE -40 to 85
Fiches techniques et documents
Newark
Datasheet22 pagesIl y a 15 ans
Texas Instruments
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
43,207
Authorized Distributors
0
Case/Package
Module
Module
Number of Pins
8
Number of Outputs
1
Max Output Current
8 A
8 A
Switching Frequency
Min Input Voltage
10.8 V
10.8 V
Max Input Voltage
13.2 V
13.2 V
Min Output Voltage
800 mV
800 mV
Max Output Voltage
1.8 V
1.8 V
Efficiency
87 %
87 %
Synchronous Rectifier
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Texas InstrumentsPTH12050LAH
0.8 to 1.8 V 6-A, 12-V Input Wide-Adjust Module w/ Auto-Track 6-Through-Hole Module -40 to 85
Texas InstrumentsPTH12060LAH
0.8 to 1.8V 10-A, 12-V Input Non-Isolated Wide-Adjust Module 10-Through-Hole Module -40 to 85
Texas InstrumentsPTV12010WAD
1.2 to 5.5-V 8-A, 12-V Input Non-Isolated Wide-Adjust SIP Module 8-SIP MODULE -40 to 85
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments PTV12010LAD fournies par ses distributeurs.
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 0.8V to 1.8V 8A 8-Pin SIP Module Tray
300KHz Adjustable,DC 1 800mV~1.8V 800mV 13.2V 10.8V SIP 22.9mm*8.4mm*10.2mm
PTV12010L 0.8 TO 1.8-V 8-A, 12-V
DC-DC Converter; Output Type:Variable; No. of Outputs:1; Input Voltage:10.8V to 13.2V; Output Voltage:1.8V; Output Current:8A; Approval Bodies:CSA, IEC, UL; Supply Voltage:12V; DC / DC Converter Case Style:SIP ;RoHS Compliant: Yes