Texas Instruments LM73605QRNPTQ1
IC REG BUCK ADJUSTABLE 5A 30WQFN / 5A Synchronous Step-Down Voltage Converter
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing2 pagesIl y a 4 ans
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Technical Drawing4 pagesIl y a 8 ans
Datasheet9 pagesIl y a 10 ans
Upverter
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+38.87%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
Number of Pins
30
Number of Outputs
1
Max Output Current
Switching Frequency
Min Input Voltage
Max Input Voltage
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Efficiency
Synchronous Rectifier
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments LM73605QRNPTQ1 fournies par ses distributeurs.
Buck Yes 350KHz~2.2MHz Adjustable 1 34.2V 1V 36V 3.5V QFN
LM73605 ALSO VOUT=5VOLT;PFM TECHNIQUE ALSO USED Tape & Reel (TR) Matte Tin (Sn) DC to DC switching regulator 12V 4mm 5A 350kHz~2.2MHz