Texas Instruments LM4041C12ILPE3
1.2-V Precision Micropower Shunt Voltage eference, 0.5% accuracy 3-TO-92 -40 to 85
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing5 pagesIl y a 9 ans
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet30 pagesIl y a 11 ans
Technical Drawing3 pagesIl y a 12 ans
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
Stock
52,129
Authorized Distributors
0
Max Output Current
12 mA
12 mA
12 mA
Max Output Voltage
1.225 V
1.225 V
Tolerance
0.5 %
0.5 %
0.5 %
Temperature Coefficient
Cathode Current
75 µA
75 µA
Ressources d’ingénierie
Voir les kits d'évaluation et les conceptions de référence pour Texas Instruments LM4041C12ILPE3.
Pièces détachées
Texas InstrumentsLM4041CILP
Adjustable, precision micropower shunt voltage reference with 0.5% accuracy 3-TO-92 -40 to 85
Texas InstrumentsLM4041CILPE3
Texas InstrumentsLM4041CILPR
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments LM4041C12ILPE3 fournies par ses distributeurs.
V-Ref Precision 1.225V 25mA Automotive 3-Pin TO-92 Bulk