Texas Instruments LM4040C10ILPR
Fixed voltage, 45-µA, precision micropower shunt voltage reference 3-TO-92 -40 to 85
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagesIl y a 1 an
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Technical Drawing5 pagesIl y a 9 ans
Datasheet56 pagesIl y a 11 ans
Datasheet56 pagesIl y a 11 ans
Technical Drawing3 pagesIl y a 12 ans
Datasheet61 pagesIl y a 14 ans
Datasheet2 pagesIl y a 19 ans
Mouser
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
HQonline
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.64%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
Authorized Distributors
4
Max Output Current
15 mA
15 mA
15 mA
Min Output Voltage
10 V
10 V
Max Output Voltage
10 V
Tolerance
0.5 %
0.5 %
0.5 %
Temperature Coefficient
15 ppm/°C
15 ppm/°C
15 ppm/°C
Cathode Current
120 µA
125 µA
125 µA
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Texas InstrumentsLM4040C82ILPR
Texas InstrumentsLM4040C82ILP
Texas InstrumentsLM4041CILPR
Adjustable, precision micropower shunt voltage reference with 0.5% accuracy 3-TO-92 -40 to 85
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments LM4040C10ILPR fournies par ses distributeurs.
V-Ref Precision 10V 15mA Automotive 3-Pin TO-92 T/R
100ppm/¡æ Fixed 15mA 180¦ÌVrms 10V 10V 125¦ÌA ¡À0.5% TO-92-3 , 4.83mm*3.43mm*3.68mm
EAR99 LM4040 Tape & Reel (TR) ACTIVE (Last Updated: 5days ago) voltage reference device 125muA 10V 180muVrms -40C~85C TA