Texas Instruments BQ34Z100PWR-G1
Multi-chemistry Impedance Track™ standalone fuel gauge | battery gas gauge 14-TSSOP -40 to 85
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagesIl y a 1 an
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet64 pagesIl y a 11 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 15 ans
Upverter
LCSC
SHENGYU ELECTRONICS
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-66.51%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Max Input Voltage
Min Input Voltage
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Max Charge Current
Max Output Voltage
Min Output Voltage
Max Output Current
Number of Cells
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Packaging
Digi-Reel®
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Ressources d’ingénierie
Voir les kits d'évaluation et les conceptions de référence pour Texas Instruments BQ34Z100PWR-G1.
Pièces détachées
Texas InstrumentsBQ35100PWR
IC BATT MON MULTI-CHEM 14TSSOP / Battery Battery Monitor IC Multi-Chemistry 14-TSSOP
Texas InstrumentsBQ34Z110PWR
250mA 2.45V 2.5V 4.5V HDQ,I2C Battery Monitor TSSOP-14
Texas InstrumentsBQ76200PWR
Battery Monitoring/Battery Balancer Lead-Acid -0.3V to 100V 16-Pin TSSOP T/R
Analog DevicesADM691AARU-REEL
IC,Power Supply Supervisor,CMOS,TSSOP,16PIN,PLASTIC
Analog DevicesDS2762AE+T&R
Battery Monitoring Li-Ion 4.275V 16-Pin TSSOP T/R
Analog DevicesDS2761AE+025
Battery Monitor High-Precision Single Li+ 2.5V to 5.5V 16-Pin TSSOP
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments BQ34Z100PWR-G1 fournies par ses distributeurs.
Fuel Gauge Lead-Acid/Li-FePO4/Li-Ion/Li-Pol/NiCd/NiMH Automotive Medical 14-Pin TSSOP T/R
32A 2.45V 4.5V HDQ,I2C Battery Monitor TSSOP-14 , 1.2mm
ACTIVE (Last Updated: 2days ago) ALSO OPERATES IN SUPPLY VOLTGE 2.45TO 2.7V DUAL Tape & Reel (TR) battery management 4.5V 4.4mm -40C~85C TA