Texas Instruments BQ27520YZFT-G4
System side Impedance Track™ fuel gauge with integrated LDO. 15-DSBGA -40 to 85
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagesIl y a 9 ans
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet21 pagesIl y a 11 ans
Datasheet20 pagesIl y a 12 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 12 ans
Datasheet18 pagesIl y a 13 ans
SHENGYU ELECTRONICS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Max Input Voltage
Min Input Voltage
Case/Package
Max Charge Current
Max Output Voltage
Min Output Voltage
Max Output Current
Number of Cells
1
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tape & Reel (TR)
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Pièces détachées
Texas InstrumentsBQ27425YZFR-G2B
System-side Impedance Track™; fuel gauge LiMn2O4 battery 15-DSBGA -40 to 85
Texas InstrumentsBQ27532YZFT-G1
Battery management unit Impedance Track™ fuel gauge for bq2425x charger 15-DSBGA -40 to 85
Texas InstrumentsBQ27741YZFT-G1
Pack-side Impedance Track™(tm) fuel (gas) gauge with integrated protector 15-DSBGA -40 to 85
STMicroelectronicsSTNS01PUR
Battery Charger for 1 Cell of Li-Ion battery, 5.4V input, 4.2V / 400mA charge, DFN-12
MicrochipMCP73853-I/ML
Linear Battery Charger Controller Li-Ion/Li-Pol 400mA 4.1V/4.2V 16-Pin QFN EP Tube
MicrochipMCP73862-I/SL
Linear Battery Charger Controller Li-Ion/Li-Pol 1200mA 8.2V/8.4V 16-Pin SOIC N Tube
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments BQ27520YZFT-G4 fournies par ses distributeurs.
/Polymer 1 BGA-15 Battery Management ICs ROHS
Battery Fuel Gauge Li-Ion 15-Pin DSBGA T/R
Battery Management Systm Side Impedance Track Fuel Gauge
2.45V 2.6V 4.5V I2C DSBGA-15 2.75mm*1.75mm*630¦Ìm
IC BATT FUEL GAUGE LIION 15DSBGA
ACTIVE (Last Updated: 2days ago) ALSO OPERATES WITH SUPPLY VOLTAGE 2.45TO 2.8V BOTTOM Tape & Reel (TR) battery management 118muA 4.5V 2.75mm -40C~85C TA