Texas Instruments 74LVC1G175DCKRG4
D Flip-Flop, LVC/LCX/Z Series, 1-Func, Positive Edge Triggered, 1-Bit, True Output, CMOS, PDSO6
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagesIl y a 1 an
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet20 pagesIl y a 12 ans
Datasheet16 pagesIl y a 18 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 19 ans
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
HQonline
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-89.05%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Case/Package
SC
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
6
Logic Function
D-Type
D-Type, Flip-Flop
D-Type, Flip-Flop
Number of Elements
1
Number of Bits per Element
Propagation Delay
5.7 ns
6.2 ns
6.2 ns
Frequency
175 MHz
150 MHz
150 MHz
Clock Edge Trigger Type
Positive Edge
Positive Edge
Min Supply Voltage
1.65 V
1.65 V
1.65 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
10 µA
1 µA
1 µA
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Ressources d’ingénierie
Voir les kits d'évaluation et les conceptions de référence pour Texas Instruments 74LVC1G175DCKRG4.
Pièces détachées
Texas InstrumentsCLVC1G374QDCKRQ1
Automotive Catalog Single D-Type Flip-Flop with 3-State Output 6-SC70 -40 to 125
Tape & Reel (TR) 7SZ374 e4 7SZ flip flop 2mm 4ns @ 5V 50pF 175MHz 16.5ns
Texas InstrumentsSN74LVC1G175DCKR
Texas InstrumentsSN74LVC1G79DCKR
Single Positive-Edge-Triggered D-Type Flip-Flop 5-SC70 -40 to 125
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments 74LVC1G175DCKRG4 fournies par ses distributeurs.
Single D-Type Flip-Flop with Asynchronous Clear 6-SC70 -40 to 125
Tape & Reel (TR) 74LVC1G175 e4 74LVC flip flop 2mm 4ns @ 5V 50pF 175MHz 5.7ns