Texas Instruments 5962-9314801QRA
Octal Edge-Triggered D-type Flip-Flops With Clock Enable 20-CDIP -55 to 125
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing2 pagesIl y a 8 ans
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet21 pagesIl y a 11 ans
Datasheet19 pagesIl y a 14 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 23 ans
Sierra IC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
53,882
Authorized Distributors
2
Case/Package
CDIP
PDIP
PDIP
Number of Pins
20
Logic Function
D-Type
D-Type, Flip-Flop
D-Type, Flip-Flop
Number of Elements
1
Number of Bits per Element
8
Propagation Delay
7.6 ns
6.8 ns
6.8 ns
Frequency
150 MHz
150 MHz
150 MHz
Clock Edge Trigger Type
Positive Edge
Positive Edge
Min Supply Voltage
4.5 V
4.5 V
4.5 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
30 mA
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Texas Instruments5962-9322001QRA
Octal Edge-Triggered D-type Flip-Flops With 3-State Outputs 20-CDIP -55 to 125
Texas Instruments5962-9321701QRA
D Flip-Flop, ABT Series, 1-Func, Positive Edge Triggered, 8-Bit, True Output, BICMOS, CDIP20
Texas InstrumentsSNJ54ABT374J
Bus Driver, FCT Series, 1-Func, 8-Bit, True Output, CMOS, CDIP20
Flip Flop D-Type Bus Interface Pos-Edge 3-ST 1-Element 20-Pin CDIP Tube
1mA 6.2ns@ 50pF 1 4.5V 5.5V 48mA Standard 10pF 15mA CDIP-20 25.4mm*7.62mm*2.9mm