Power Relay, Spst-No, 110Vdc, 30A, Pcb; Contact Configuration:Spst-No; Coil Voltage:110Vdc; Contact Current:30A; Product Range:T9A Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Dc Monostable; Contact Voltage Vac:277V Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity T9AS1D12-110
T9AS1D12-110 Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 1 Form A SPST-NO Contact Current Rating: 30 A General Purpose Power Relay DC Monostable 1 Form A SPST-NO | PCB Power Relay: 30 Amp & Monostable Dc | Part Number: T9AS1D12-110 | Internal Number: 1-1393210-2 | TE Connectivity | Potter & Brumfield