TE Connectivity SMW551RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 51ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 5329
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity SMW551RJT.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Datasheet9 pagesIl y a 5 ans
Electro Sonic
TE Connectivity
Sager Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.43%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2009-05-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 0201 51 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity6-1676966-5
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 47ohm, 300V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 4122
TE ConnectivitySMW256RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 56ohm, 300V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2616
Res Thick Film 0201 47 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% ±200ppm/℃ 56Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-XGNJ510Y
Res Thick Film 01005 51 Ohm 5% 1/32W ±300ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity SMW551RJT fournies par ses distributeurs.
Res Wirewound 51 Ohm 5% 5W ±200ppm/C J-Lead SMD T/R
RES, 51R, 5%, 5W, WIREWOUND; Resistor Case Style: SMD; Resistance: 51ohm; Product Range: SMW Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Wirewound; Power Rating: 5W; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coeffici
Res, 51R, 0.1%, 5W, 5328, Wirewound; Resistance:51Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5W; Resistor Case/Package:5328 [13573 Metric]; Resistor Technology:Wirewound; Resistor Type:High Power; Product Range:Sm Series Rohs Compliant: Yes |Cgs Te Connectivity SMW551RJT
SMW5 51R 5% Resistance Value: 51 Ω Element Type: Wire Wound Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: 5 W Smd Power Resistor: 7 Watt & 0.10-500 Ohm | 51 Ω Wire Wound Power Resistor 5 % | Part Number: SMW551RJT | Internal Number: 6-1879233-6 | TE Connectivity | CGS