TE Connectivity SMF2560KJT
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 560000ohm, 300V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2616
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity SMF2560KJT.
TE Connectivity
Technical Drawing2 pagesIl y a 2 ans
IHS
Electro Sonic
Master Electronics
Sager Electronics
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
TraceParts
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Res, 560K, 0.1W, 75V, Thick Film, 0603 Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0603560KFKEAC
MulticompMCRE000206
Res General Purpose Thick Film 0201 560k Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity SMF2560KJT fournies par ses distributeurs.
Power resistor SMD 560kOhm 2@ 25¡C W±5%
Thick Film Resistors - SMD SMF2 560K 5%
RESISTOR, METAL FILM, RES 560 KILOHMS, PWR-RTG 2 W, TOL 5%, SMT
560K¦¸ ¡À5% ¡À100ppm/¡æ 2616 6.7mm*4mm*3.85mm
Smf2 560K 5% |Cgs Te Connectivity SMF2560KJT
电阻器,560 kΩ,±5%,2W,金属膜,7.9x4x3.55mm
RS APAC
8-1879011-3, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
SMF2 560K 5% Resistance Value: 560K Ω Element Type: Metal Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: 2 W Smd Power Resistor: 7 Watt & 200-2M Ohm | 560K Ω Metal Film Power Resistor 5 % | Part Number: SMF2560KJT | Internal Number: 8-1879011-3 | TE Connectivity | CGS
RESISTOR, 2W 5% 560K; Power rating:2W; Resistance:560kohm; Tolerance, resistance:±5%; Series:SMF; Temperature, operating range:-55°C to +200°C; Resistor element type:Metal Film; Voltage, rating:300V dc; Temperature coefficient:±100ppm/°C; Case style:2; Length / Height, external:6.7mm; Temp. coeff, +:100ppm/°C; Temp. coeff, -:100ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage rating, DC:300V; Depth, external:3.55mm; Temp, op. max:200°C; Temp, op. min:-55°C; Width, external:4mm