TE Connectivity RP73PF1E24K9BTDF
Res Thin Film 0402 24.9K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Medical T/R
Fiches techniques et documents
Electro Sonic
Datasheet10 pagesIl y a 8 ans
Sager Electronics
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
13,708
Authorized Distributors
6
Resistance
24.9 kΩ
24.9 kΩ
24.9 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2017-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity RP73PF1E24K9BTDF fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 64900ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Precision High Power Thin Film 0402 24.9k Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
RES, 24K9, 0.1%, 0.1W, 0402, THIN FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 24.9kohm; Product Range: RP73P Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tol
Special Order: RP 1E 0.1W 24K9 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 24.9K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 24.9K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RP73PF1E24K9BTDF | Internal Number: 3-2176312-0 | TE Connectivity | Holsworthy